Особливості нічного катання на велосипеді

Нічні прогулянки на велосипеді мають свої беззаперечні переваги для кожного велосипедиста, впевненого у своїх силах. Когось приваблює романтичність і чарівність нічного освітлення міста, декоративно освітлені пам’ятки архітектури та ілюмінація вулиць. Комусь до вподоби відсутність спеки після жаркого робочого дня в офісі, а когось вабить відсутність машин і тиша міста.

Є також і багато негативних сторін нічних поїздок: необхідно обережніше поводитись на незнайомій місцевості (можуть трапитись неочікувані ями, розбите скло, гілки, що низько ростуть тощо), обмежена територія (не варто прокладати свій шлях через ліс, глухі паркові стежини чи інші скорочення через «городи»), окрім цього ввечері і вночі, людський організм втомленіший і менш уважний, та й значно більше на дорозі не просто неуважних і втомлених водіїв, а й на підпитку. Якщо ви кататиметесь по місту, то слід пам’ятати, що більшість світлофорів на ніч переводять у проблисковий режим (лише жовте світло) і такі перехрестя стають фактично нерегульованими.  Тут краще поступитись надто наглому водію, аніж потім у кареті швидкої допомоги доказувати свою правоту.

Дієвість вашої фари значно знижується, якщо покриття мокре. У темну частину доби слід бути дуже обачним на дорозі, оскільки яму, яку вдень ви можете побачити здалека, вночі значно важче помітити. Це ж стосується і тварин, пішоходів вбраних у темний одяг та велосипедистів, що нехтують своєю безпекою.

Проте, проте все це, нічне катання  - це неперевершені враження, які неможливо зрівняти ні з чим. Для багатьох це незамінна психологічна розрядка після важкого робочого дня. Слід просто бути обачними та подбати про свою безпеку.

 Що необхідно мати для нічного катання на велосипеді?

 Перш за все необхідно подбати про потужну (бажано світлодіодну) передню фару. Згідно з правилами дорожнього руху, вона має бути білого або майже білого кольору. Хибною є думка, що для прогулянок освітленими вулицями міста достатньо тільки світловідбивачів. Вони відбивають світло тільки у напрямі джерела світла, тобто, щоб вас помітили, інший учасник руху має бути безпосередньо близько до джерела світла (а, на жаль, не всі водії вмикають фари, особливо у сутінках). Та й навіть ввімкнені фари автомобіля не завжди допоможуть вам, часом може бути вже надто пізно для виконання будь-яких маневрів, щоб уникнути зіткнення. А у деяких ситуаціях, особливо на перехрестях, світло фар не потраплятиме на вас узагалі і ви будете невидимі для водіїв.

Винятком, коли можна обійтись без фари, маючи лишень світловідбивачі, є пересування освітленими вулицями всередині групи, коли ведучий і замикаючий добре забезпечені світлосигнальними елементами. Проте тоді вам краще подбати не тільки про світловідбивачі на велосипеді, а й про світловідбивальні елементи на одязі, також бажано, щоб він був світлих кольорів.

Фара не тільки робить вас видимими для водіїв, а й освітлює дорожнє покриття та перешкоди, що можуть трапитись вам по дорозі. Якщо вулиця освітлена частково, тобто є темні проміжки між ліхтарями, то може виникнути ефект тимчасової сліпоти коли ви з яскравого світла заїдете у темноту. За таких умов дуже легко не помітити перешкоду на своєму шляху.

Ще одним необхідним елементом для велосипедиста вночі є задня червона блимавка (знову ж таки, як і з фарою, у групі без неї можна обійтись). Це єдиний засіб, що робить велосипедиста видимим ззаду та вказує на напрям його руху. Звісно ж можна використовувати і світловідбивачі, але про їх недоліки ми вже згадували.

Дуже важливими є також бокові світловідбивачі. Це фактично єдиний спосіб помітити велосипедиста збоку, оскільки світло передньої фари спрямоване чітко вперед. Також це необхідний елемент, якщо ви пересуваєтесь у групі, коли лише ведучий і замикаючий мають належне освітлення.

Обираючи одяг для нічних прогулянок краще зупинитись на чомусь світлому, хоча найкращим варіантом є одяг зі світло відбивними елементами. Ми вже згадували про важливість одягу для мандрівок у групах. Також добре мати рукавиці зі світловідбивачами, це зробить видимим сигнал повороту, який ви подаватимете рукою.

Правила дорожнього руху рекомендують велосипедисту одягати жилет жовтогарячого або салатового кольорів зі світловідбивними смугами.

Також краще подбати про окуляри, для захисту очей від пороху, комах, тощо. Вони повинні бути з білими, прозорими лінзами.

Гадаємо, про важливість шолому, можна не нагадувати.

Виїжджаючи у нічну мандрівку перевірте справність свого велосипеда, все таки краще підправити усе необхідне вдома при хорошому освітленні, аніж у темноті з ліхтариком на дорозі. Проте, все-таки візьміть з собою ремнабір (якщо ви їхатимете з нами, велогід матиме все необхідне і при потребі надасть вам технічну допомогу) та налобний ліхтарик, який придасться вам не лише для ремонту велосипеду. Передня фара освітлює шлях велосипеду, проте краще мати ще й ліхтарик на шоломі. Це не лише зробить вам помітнішими, а й освітить ту частину простору куди ви повернете голову.

 

Як вибрати спорядження для катання вночі?

Велосипедна передня фара повинна бути білого або майже білого кольору. Це обумовлено правилами дорожнього руху і лише так інші його учасники зможуть здалеку зрозуміти ваш напрям руху.

Якщо ви вирушаєте у нічну мандрівку сільською місцевістю, де будете швидко їхати темними вуличками, то краще зупинити свій вибір на потужній фарі з відносно вузьким пучком світла. Так ви будете не лише помітні здалеку, але й заздалегідь зможете побачити усі перешкоди.

Якщо ви плануєте прокататись пересічною місцевістю (крос-кантрі), тоді краще обрати фару з яскравим широким кутом свічення, так ви зможете не лише заздалегідь помітити перешкоди, а й зможете їх об’їхати.

В місті можна використовувати лише ліхтар достатній для освітлення випадкових темних зон. Проте все ж краще, щоб його сила світла була спів мірною зі світлом ліхтарів, щоб не виникало ефекту тимчасової сліпоти.

Загалом слід пам’ятати, чим швидше ви їдете – тим дальше повинна світити фара.

Найчастіше рекомендують використовувати світлодіодні фари, або ж мати дві – світлодіодну і галогенну. Необхідно також подбати про надійне джерело живлення для неї, бажано також мати запасне.

Все таки краще придбати ліхтарі з дорожчої цінової категорії, вони мають кращі світлові характеристики та краще джерело живлення. Дешеві фари придатні для використання лише в екстрених моментах, коли вам необхідно вночі помаленьку доїхати до дому достатньо освітленими вулицями.

Фари можуть живитись від акумуляторів (проте це не найкращий варіант, якщо ви забуватимете їх заряджати), від батарейок (що теж має свої недоліки) і за допомогою генераторів. Старі моделі таких пристроїв мали суттєві мінуси, вони переставали світити, як тільки велосипедист зупинявся, при надто малій швидкості руху були неяскравими, а при надто великій могли спалити лампочку. Сучасні генератори регулюють яскравість освітлення не залежно від швидкості руху, та захищають світлові елементи від пошкодження. Деякі моделі також обладнані спеціальним акумулятором, завдяки якому фара світить навіть коли ви зупинитесь.

Значно менше вимог до задньої блимавки. Зазвичай у них використовують червоні світлодіоди з дуже малим споживанням електроенергії і вони можуть достатньо довго світити на звичайних батарейках. Єдине що важливо тут – не пропустити момент, коли батарейки відпрацюють своє, оскільки світло блимавки стане значно блідішим. Тому найкраще перевіряти її перед кожною мандрівкою.

Стандарті відбивачі, якими обладнують виробники велосипеди зазвичай є не достатніми для пересування у нічний час. Задній світловідбивач можна використовувати червоного або жовтого кольору, проте слід пам’ятати, що жовті відбивачі в 2,5 рази яскравіші від червоних. Задній необхідно встановити чітко перпендикулярно до площини велосипеда і не забувати регулярно чистити його.

Вирушаючи на нічну прогулянку ніколи не слід нехтувати світловим обладнанням, краще бути новорічною ялинкою на дорозі, аніж витонченим естетом у кареті швидкої допомоги.

Календар Турів

Січень 2018
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Щоденні ВелоЕкскурсії

ср. січ. 24, 2018 @16:00 - 06:30PM
Парками Львова
чт. січ. 25, 2018 @13:00 - 03:30PM
Львів на колесах

Найближчі мандрівки

Нема подій

Путівник від ВелоМандрів

Наші партнери

Контакти

Адреса:
м. Львів, пл. Ринок, 42,
офіс «veliki.ua» (перший поверх, всередині будинку)

(097) 749-26-84 ВелоМандрівки
(097) 749-26-84 - Екскурсії Львовом
(050) 388-23-04 ВелоПрокат

    Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.